Menu
Městský stadion Ostrava

Městský stadion Ostrava

Nejmodernější atletický stadion v zemi otevřel své brány. Atleti jsou nadšeni. Dějiště významného atletického mítinku Zlatá tretra je připraveno.

Již 26. května přivítá nově zrekonstruovaný Městský stadion Ostrava největší světové atletické hvězdy, mezi nimiž bude i jamajská superstar Usain Bolt. Ten si letos vybral sprint na 200 m a vyjádřil svůj zájem k novému stadionu: „Slyšel jsem, že stadion bude zrekonstruován. O to víc jsem zvědav, plánuji zaběhnout co nejlepší čas,“.

Ostravský stánek, na němž by od příští sezóny měli hrát i fotbalisté Baníku Ostrava, právě prošel rozsáhlou pětiletou rekonstrukcí. Z otevřeného betonového stadionu je nyní útulný uzavřený stánek s kapacitou 15 000 diváků. Nedílnou součástí rekonstrukce jsou také nové sedačky z dílny Kovostal. Konkrétně jsme tribuny ostravského stadionu vybavili modelem DUBAI, tedy plastovou sedačkou se sklopným sedákem kotvenou do čela betonového stupně. Rekonstrukce stadionu byla rozdělena do dvou etap, kdy jsme v první etapě osadili sedačkami východní tribunu, v další navazující etapě dostali nové sedačky i zbývající strany stadionu.

ZPĚT NA NOVINKY